Amennyiben még nem vagy túl gyakorlott, szeretnénk bevezetni a horgászat alapjaiba. Ez azért fontos, hogy tiszta képet kapj és megfelelő felszereléssel indulj a partra. Gyere tarts velünk az elkövetkezendő pár percben és fussuk át együtt az alapokat!
Horgász módszerek:
- Finomszerelékes horgászat
- Bojlis horgászat
- Pergető horgászat
- Fenekező horgászat
- Úszós horgászat
Halakra szétbontva:
- Békés halas horgászat: ez inkább a tavaszi és nyári időszakban jellemző
- Ragadozó halas horgászat: ezt a módszert ősztől érdemes alkalmazni
Mivel most az őszi horgászat esedékes, így merüljünk el egy kicsit ebben a témában. A ragadozó halas horgászatban elterjedt módszer a pergető horgászat, mely a csónakból végezve a legeredményesebb. A süllő pergetést időzítsük mindig alkonyatra vagy pirkadatra, tehát amikor fényváltás van, hiszen ekkor van nagy esély a kapásra. Ilyenkor szükséges a megfelelő öltözet, mert az őszi időszakban a vízpartokon nagy a pára és így könnyen átázik a ruha. Utána pedig már nem komfortos és sajnos megbetegedéshez is vezethet. Tehát fontos, hogy vízálló dzsekit és nadrágot válassz, amely egyben jól szellőzik is.
A csuka pergetés általában szeles időben a legjobb, hiszen ahogy a mondás is tartja “No wind, no Pike”, azaz ha nincs szél, nincs csuka. A szeles időben azok a termékek jöhetnek szóba, amelyek szélállóak, de mégis jól szellőznek kifelé. Ez azért fontos, hogy hogy ne izzadjunk be a ruha alatt, hiszen a pergetés egy intenzív horgászmódszer, ahol folyamatosan mozgásban vagyunk. Dobni kell, majd kitekerni és így tovább. Itt tehát a legfontosabb szempont szellőzés és szélvédettség.
A harcsa horgászata hosszú ideig is elhúzódhat. Ebben az esetben a réteges öltözködés a fontos. Válasszunk megfelelő aláöltözetet és olyan ruházatot, amelyek az eső és szélállóság mellet is jól szellőzik. Fontos, hogy biztosítani tudják az egész napos komfortérzetet.
Neked melyik a kedvenc horgász módszered? Használd ki az év utolsó napsugarait és fogd ki életed legemlékezetesebb halát!